Materály

pevné | odolné | luxusní

Konstrukce

Kvalitní a poutavé

HLNíK

Kvalitní hliníkové konstrukce

Číst víc

OCEL

Pevné ocelové konstrukce

Číst víc

Dřevo

Stylové dřevěné konstrukce

Číst víc

OCEL

Pevné ocelové konstrukce

Číst víc

Železo je mnohokrát vnímáno jako materiál, který dává pocit síly a trvanlivosti. Má velmi velkou životnost a kvalitu. Železná konstrukce se používá na větší rozpory a rozměry staveb a taková konstrukce je samozřejmě pevnější. Ocel je nejvíce recyklovaný materiál na Zemi. Konstrukce z oceli je předpokladem pro nízkou energetickou náročnost a nešetří jen vaše peníze, ale i přírodu. Výhodou ocelové konstrukce je cenová dostupnost, možnost napojování a prodlužování konstrukce, rychlá montáž, možnost kombinování s dalšími materiály. Barevně si ho dokážeme doladit našimi představami.

HLNíK

Kvalitní hliníkové konstrukce

Číst víc

Hliník má příznivý poměr pevnosti a hmotnosti. Využívá se na nosné konstrukce, dokážeme ho barevně sladit do barvy pomocí nástřiku. Hliníkové konstrukce vydrží velké zatížení, jsou však sami o sobě velmi lehké a odolné proti korozi, a to i po poškození povrchu. Hliníkové konstrukce se vyznačují vysokou mechanickou pevností. Hliník je kov s velmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivostí.

Dřevo

Stylové dřevěné konstrukce

Číst víc

Nejoblíbenější jsou dřevěné přístřešky. Dřevo jako materiál je široce dostupné a lehko zpracovatelné. Můžeme si ho barevně přizpůsobit (natřením barvou anebo olejem ).

Nejčastěji je přístřešek vyrobený z borovicového anebo smrkového dřeva z BSH anebo KVH hranolů v pohledové kvalitě. Je to dostatečně kvalitní a odolné dřevo, které se pomocí impregnace stává trvanlivým po mnoho let. Výhodou dřevěných konstrukcí je možnost použití jako nosné konstrukce s velkým rozpětím a zatížením, má vysokou stabilitu a je nejekologičtějším stavební materiálem na Zemi.

BSH hranol vzniká vrstvením a slisováním sušených smrkových lamel o tloušťce 40 mm, čímž se dosahuje kontrolovaná pevnost. Řezivo KVH hranolů je technicky vysoušeno na vlhkost 15 ± 3 %. Maximální hodnota 18 % byla stanovená za účelem minimalizace deformací dřeva.

Řezivo BSH hranolů je technicky vysoušeno na vlhkost 12 ± 3 %. Tato hodnota vlhkosti v součinnosti s vrstvením a lepením lamel na sebe zajistí minimální deformaci dřeva.
Dřevo neustále pracuje proto je si třeba uvědomit, že i praská. Nikdy se nevysuší na 100 %.

w

Cenové nabídky

obchod@zimnezahrady123.sk
+421 910 268 690

Kancelář

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám: